Jak vybrat správný dárek ?

2. února 2012 v 22:00 | Makýýs |  Rady a tipy

Vybrat správný dárek tak, aby se opravdu líbil a udělal radost, je mnohdy velmi obtížné. Můžete si nad tím lámat hlavu hodiny nebo si přečtěte následující řádky a vyberete si okamžitě.
Občas může stačit, se dotyčného zeptat, co by vlastně chtěl. Bohužel se často dozvíme, že sám neví nebo jej chceme překvapit a tak je tato možnost nepoužitelná. Je tedy třeba vymyslet nějaký originální a zajímavý dárek, bez nápovědy a proto jsou zde tyto stránky. Pokud budete postupovat podle následujících zásad, garantujeme úspěch Vašeho dárku a hřejivý pocit z dobré volby.
1)1) Vyhněte se protikladům
Pokud je obdarovaný IT technik se strachem z výšek, není vhodné mu dávat třeba seskok s padákem. Pokud je to možné, snažíme se nalézt věci, které odpovídají zálibám obdarovaného - pozor ovšem na bod 2.
2)2) Vyhněte se specializaci
Pokud již znáte záliby dotyčného, nevybírejte si pro nákup dárku ty, které má nejraději, respektive ve kterých se vyzná lépe než vy. Jednak by mohl mít Váš dárek 2x - to v tom lepším případě. Nebo by Vám vysvětlil, proč je tento dárek špatný a vyjmenuje 10 podobných věcí, které vypadají stejně, ale jsou lepší než Váš dárek.
3) Buďte originální
Dostat po třetí za sebou na vánoce ponožky může být fajn, ale pokud nějaký náznak radosti vidíte - tak je hraný. Zvolte raději dárek, který je něVybrat správný dárek tak, aby se opravdu líbil a udělal radost, je mnohdy velmi obtížné. Můžete si nad tím lámat hlavu hodiny nebo si přečtěte následující řádky a vyberete si okamžitě.


4) Nikdo nemá všechno
Chcete potěšit dárkem někoho, o kom si myslíte, že má už všechno? Chcete obdarovat někoho kdo nic nepotřebuje? Nezoufejte. Právě originální dárky vyřeší vaše trápení a způsobí radost obdarovanému. V těchto případech je dobré volit dárkozážitek - jedná se o věcný dárek, jehož použitím získáme jedinečný zážitek. Jako příklad můžeme uvést Létající lampion štěstí, který můžete použít jako dárek a navíc jej s obdarovaným vypustit = zážitek. Jako další příklad může posloužit Kvetoucí čaj, Vodní lampion, Pěstitelské dárky a další.
5) Vybírejte dárky včas
Nenechávejte nákup dárků na poslední chvíli! Většina originálních dárků se ani v obchodech koupit nedá a je třeba si je objednat přes eshop. Každý solidní eshop Vám sice odešle objednané zboží hned následující den po provedené objednávce, ale než Vám jej dopravce doručí, může to chvíli trvat.

6) Přání vs. Překvapení
Pokud Vám oslavenec přímo řekne, co by chtěl za dárek, máte jistotu, že bude mít z dárku radost. Bohužel se tak vytrácí moment překvapení a radost z dárku tak nedosáhne maxima. Pokud však oslavenci připravíte překvapení, může být radost maximální, ale také minimální a to v případě, že se dárek líbit nebude. Originální dárky velmi silně filtrují možnost toho, že se dárek líbit nebude, protože jsou univerzální a jejich hodnota jako dárku je velmi vysoká. Je tedy na Vás zda zvolíte cestu jistoty, nebo vyberete něco originálního a vezmete tak osud radosti pevně do svých rukou.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.